74 Denilson PES 2010
| Name | Denilson |
|---|---|
| ID | 33639 |
| Nationality | Brazil |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
67
Defence
73
Body Balance
83
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
75
Agility
83
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
64
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
73
Swerve
67
Header
76
Jump
82
Technique
67
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
- Playmaking
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Denilson |
|---|---|
| ID | 33639 |
| Nationality | Brazil |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
