79 Denpo PES 2009
| Name | Denpo |
|---|---|
| ID | 68307 |
| Real ID | 2771 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Free Agent |
| National Team | Senegal |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
45
Defence
77
Body Balance
84
Stamina
85
Top Speed
85
Acceleration
80
Response
80
Agility
85
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
81
Shot Power
79
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
70
Header
80
Jump
87
Technique
74
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Denpo |
|---|---|
| ID | 68307 |
| Real ID | 2771 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Free Agent |
| National Team | Senegal |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
