81 Diouf PES 2008
| Name | Diouf |
|---|---|
| ID | 2771 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
39
Defence
80
Body Balance
85
Stamina
82
Top Speed
88
Acceleration
85
Response
88
Agility
91
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
81
Shot Power
79
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
81
Swerve
70
Header
80
Jump
90
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Side
| Name | Diouf |
|---|---|
| ID | 2771 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
