62 Derdiyok PES 2008
| Name | Derdiyok |
|---|---|
| Full Name | Eren Derdiyok |
| ID | 36844 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
45
Defence
69
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
67
Response
77
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
78
Shot Power
66
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
65
Header
75
Jump
76
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Derdiyok |
|---|---|
| Full Name | Eren Derdiyok |
| ID | 36844 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
