71 Derdiyok PES 2009
| Name | Derdiyok |
|---|---|
| Full Name | Eren Derdiyok |
| ID | 36844 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | Switzerland |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
45
Defence
81
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
70
Response
75
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
77
Shot Power
74
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
76
Header
76
Jump
79
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Derdiyok |
|---|---|
| Full Name | Eren Derdiyok |
| ID | 36844 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | Switzerland |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

