79 Deschacht PES 2008
| Name | Deschacht |
|---|---|
| Full Name | Olivier Deschacht |
| ID | 4541 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
69
Defence
83
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
79
Acceleration
80
Response
80
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
75
Jump
75
Technique
75
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Deschacht |
|---|---|
| Full Name | Olivier Deschacht |
| ID | 4541 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
