79 Deschacht PES 2010
| Name | Deschacht |
|---|---|
| Full Name | Olivier Deschacht |
| ID | 4541 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RSC Anderlecht |
| National Team | Belgium |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
78
Defence
80
Body Balance
83
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
74
Header
76
Jump
75
Technique
63
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Deschacht |
|---|---|
| Full Name | Olivier Deschacht |
| ID | 4541 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RSC Anderlecht |
| National Team | Belgium |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

