73 Diego Castro PES 2010
| Name | Diego Castro |
|---|---|
| Full Name | Diego Castro |
| ID | 33220 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
36
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
81
Acceleration
75
Response
83
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
73
Shot Power
73
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
71
Swerve
69
Header
73
Jump
77
Technique
78
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Diego Castro |
|---|---|
| Full Name | Diego Castro |
| ID | 33220 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
