69 Dolai PES 2008
| Name | Dolai |
|---|---|
| ID | 69274 |
| Real ID | 3738 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
77
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
84
Top Speed
70
Acceleration
76
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
81
Shot Power
64
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
64
Swerve
69
Header
75
Jump
78
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Covering
| Name | Dolai |
|---|---|
| ID | 69274 |
| Real ID | 3738 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
