70 Duljaj PES 2010
| Name | Duljaj |
|---|---|
| ID | 3738 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
75
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
77
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
80
Shot Power
64
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
64
Swerve
69
Header
75
Jump
78
Technique
60
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S09 Covering
| Name | Duljaj |
|---|---|
| ID | 3738 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
