64 Dos Santos PES 2008
| Name | Dos Santos |
|---|---|
| Full Name | Giovani dos Santos |
| ID | 33699 |
| Nationality | Mexico |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
47
Defence
68
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
86
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
68
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
68
Jump
85
Technique
72
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Side
| Name | Dos Santos |
|---|---|
| Full Name | Giovani dos Santos |
| ID | 33699 |
| Nationality | Mexico |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
