71 Dos Santos PES 2009
| Name | Dos Santos |
|---|---|
| Full Name | Giovani dos Santos |
| ID | 33699 |
| Nationality | Mexico |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
46
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
84
Top Speed
86
Acceleration
72
Response
88
Agility
84
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
68
Jump
85
Technique
76
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Dos Santos |
|---|---|
| Full Name | Giovani dos Santos |
| ID | 33699 |
| Nationality | Mexico |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
