80 Dunn PES 2008
| Name | Dunn |
|---|---|
| Full Name | David Dunn |
| ID | 4124 |
| Nationality | England |
| Club | Blackburn Rovers |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
65
Defence
85
Body Balance
81
Stamina
85
Top Speed
82
Acceleration
75
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
78
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
75
Jump
83
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Passing
- Shooting from Distance
| Name | Dunn |
|---|---|
| Full Name | David Dunn |
| ID | 4124 |
| Nationality | England |
| Club | Blackburn Rovers |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
