80 Dunn PES 2009
| Name | Dunn |
|---|---|
| Full Name | David Dunn |
| ID | 4124 |
| Nationality | England |
| Club | Lancashire |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
66
Defence
85
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
75
Response
78
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
78
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
75
Jump
85
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Outside of the Boot
| Name | Dunn |
|---|---|
| Full Name | David Dunn |
| ID | 4124 |
| Nationality | England |
| Club | Lancashire |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
