72 Dzatzkiv (A. Dzagoev) PES 2009
| Name | Dzatzkiv |
|---|---|
| Real Name | A. Dzagoev |
| Full Name | Alan Dzagoev |
| ID | 104483 |
| Real ID | 38947 |
| Nationality | Russia |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 1408 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
42
Defence
66
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
81
Agility
83
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
67
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
71
Swerve
71
Header
75
Jump
84
Technique
76
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Passing
- Outside of the Boot
| Name | Dzatzkiv |
|---|---|
| Real Name | A. Dzagoev |
| Full Name | Alan Dzagoev |
| ID | 104483 |
| Real ID | 38947 |
| Nationality | Russia |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 1408 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
