74 Ederson PES 2008
| Name | Ederson |
|---|---|
| ID | 30313 |
| Nationality | Brazil |
| Club | O.G.C. Nice Cote D Azur |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
51
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
73
Response
84
Agility
82
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
79
Shot Power
75
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
75
Swerve
72
Header
80
Jump
84
Technique
72
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Ederson |
|---|---|
| ID | 30313 |
| Nationality | Brazil |
| Club | O.G.C. Nice Cote D Azur |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
