79 Ederson PES 2010
| Name | Ederson |
|---|---|
| ID | 30313 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
51
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
83
Acceleration
73
Response
84
Agility
84
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
79
Shot Power
83
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
75
Swerve
72
Header
80
Jump
84
Technique
72
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Tactical Dribbling
| Name | Ederson |
|---|---|
| ID | 30313 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
