76 Edmílson PES 2008
| Name | Edmílson |
|---|---|
| ID | 3151 |
| Nationality | Brazil |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | Brazil |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
79
Defence
79
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
71
Acceleration
79
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
84
Shot Power
73
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
67
Swerve
75
Header
81
Jump
74
Technique
75
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Sliding Tackle
| Name | Edmílson |
|---|---|
| ID | 3151 |
| Nationality | Brazil |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | Brazil |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

