77 Edu D. PES 2010
| Name | Edu D. |
|---|---|
| ID | 3978 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
81
Defence
84
Body Balance
73
Stamina
71
Top Speed
69
Acceleration
72
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
74
Shot Power
56
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
49
Swerve
83
Header
82
Jump
68
Technique
50
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Edu D. |
|---|---|
| ID | 3978 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players