77 Edu Dracena PES 2008
| Name | Edu Dracena |
|---|---|
| ID | 3978 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
81
Defence
84
Body Balance
71
Stamina
80
Top Speed
70
Acceleration
72
Response
71
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
49
Swerve
83
Header
82
Jump
70
Technique
60
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Edu Dracena |
|---|---|
| ID | 3978 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 36 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
