67 El Mohamadi PES 2010
| Name | El Mohamadi |
|---|---|
| Full Name | Ahmed Elmohamady |
| ID | 37707 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Free Agent |
| National Team | Egypt |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
62
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
78
Shot Power
62
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
56
Swerve
71
Header
75
Jump
72
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | El Mohamadi |
|---|---|
| Full Name | Ahmed Elmohamady |
| ID | 37707 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Free Agent |
| National Team | Egypt |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
