100 Elcherino PES 2008
| Name | Elcherino |
|---|---|
| ID | 68741 |
| Real ID | 3205 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
96
Attack
55
Defence
84
Body Balance
93
Stamina
86
Top Speed
89
Acceleration
84
Response
83
Agility
96
Dribble Accuracy
93
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
96
Shot Accuracy
98
Shot Power
86
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
60
Swerve
88
Header
87
Jump
88
Technique
83
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Penalties
| Name | Elcherino |
|---|---|
| ID | 68741 |
| Real ID | 3205 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
