95 Elcherino PES 2010
| Name | Elcherino |
|---|---|
| ID | 68741 |
| Real ID | 3205 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
42
Defence
84
Body Balance
78
Stamina
87
Top Speed
90
Acceleration
84
Response
83
Agility
90
Dribble Accuracy
88
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
90
Shot Accuracy
94
Shot Power
86
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
60
Swerve
85
Header
87
Jump
85
Technique
90
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
7
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S06 Outside Curve
- P06 Speed Merchant
- P13 Long Ranger
- Dribbling
- Scoring
| Name | Elcherino |
|---|---|
| ID | 68741 |
| Real ID | 3205 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
