64 Erding PES 2008
| Name | Erding |
|---|---|
| Full Name | Mevlüt Erdinç |
| ID | 33813 |
| Nationality | Turkey |
| Club | FC Sochaux Montbeliard |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
35
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
59
Swerve
75
Header
74
Jump
74
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Erding |
|---|---|
| Full Name | Mevlüt Erdinç |
| ID | 33813 |
| Nationality | Turkey |
| Club | FC Sochaux Montbeliard |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
