70 Erding PES 2010
| Name | Erding |
|---|---|
| Full Name | Mevlüt Erdinç |
| ID | 33813 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | Turkey |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
39
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
85
Response
80
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
76
Shot Power
80
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
59
Swerve
75
Header
75
Jump
76
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Erding |
|---|---|
| Full Name | Mevlüt Erdinç |
| ID | 33813 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | Turkey |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

