62 Etxeita PES 2010
| Name | Etxeita |
|---|---|
| ID | 38707 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
68
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
69
Acceleration
73
Response
67
Agility
71
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
73
Shot Power
56
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
76
Header
74
Jump
68
Technique
60
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Etxeita |
|---|---|
| ID | 38707 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players