77 F. Inzaghi PES 2009
| Name | F. Inzaghi |
|---|---|
| Full Name | Filippo Inzaghi |
| ID | 972 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
35
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
84
Top Speed
88
Acceleration
98
Response
86
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
73
Shot Power
93
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
92
Header
86
Jump
78
Technique
98
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Defensive Positioning
- One-Touch Pass
| Name | F. Inzaghi |
|---|---|
| Full Name | Filippo Inzaghi |
| ID | 972 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
