76 F. Inzaghi PES 2010
| Name | F. Inzaghi |
|---|---|
| Full Name | Filippo Inzaghi |
| ID | 972 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
88
Attack
35
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
82
Acceleration
98
Response
82
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
73
Shot Power
93
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
95
Header
76
Jump
78
Technique
98
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
6
Condition
Skills
- P15 Goal Poacher
- Positioning
- Scoring
- DF Positioning
| Name | F. Inzaghi |
|---|---|
| Full Name | Filippo Inzaghi |
| ID | 972 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
