58 F. Robert PES 2008
| Name | F. Robert |
|---|---|
| Full Name | Fabien Robert |
| ID | 37041 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
34
Defence
65
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
81
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
76
Jump
73
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | F. Robert |
|---|---|
| Full Name | Fabien Robert |
| ID | 37041 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
