63 F. Robert PES 2010
| Name | F. Robert |
|---|---|
| Full Name | Fabien Robert |
| ID | 37041 |
| Nationality | France |
| Club | Boulogne Cote d'Opale |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
34
Defence
65
Body Balance
72
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
72
Response
82
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
73
Shot Power
68
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
76
Jump
73
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | F. Robert |
|---|---|
| Full Name | Fabien Robert |
| ID | 37041 |
| Nationality | France |
| Club | Boulogne Cote d'Opale |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
