73 Filipe PES 2008
| Name | Filipe |
|---|---|
| Full Name | Filipe Luís |
| ID | 9193 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
57
Defence
71
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
68
Response
80
Agility
79
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
75
Jump
75
Technique
82
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Filipe |
|---|---|
| Full Name | Filipe Luís |
| ID | 9193 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
