79 Filipe PES 2009
| Name | Filipe |
|---|---|
| Full Name | Filipe Luís |
| ID | 9193 |
| Nationality | Brazil |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
60
Defence
74
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
82
Acceleration
70
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
77
Swerve
70
Header
72
Jump
75
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Filipe |
|---|---|
| Full Name | Filipe Luís |
| ID | 9193 |
| Nationality | Brazil |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
