77 Flamini PES 2010
| Name | Flamini |
|---|---|
| Full Name | Mathieu Flamini |
| ID | 7836 |
| Nationality | France |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
74
Defence
75
Body Balance
91
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
80
Response
82
Agility
77
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
82
Shot Power
66
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
75
Header
78
Jump
82
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
- P10 Box-to-Box
- Playmaking
| Name | Flamini |
|---|---|
| Full Name | Mathieu Flamini |
| ID | 7836 |
| Nationality | France |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
