58 Forestieri PES 2008
| Name | Forestieri |
|---|---|
| ID | 37163 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
37
Defence
63
Body Balance
83
Stamina
75
Top Speed
84
Acceleration
73
Response
86
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
69
Shot Power
67
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
62
Header
68
Jump
81
Technique
75
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Forestieri |
|---|---|
| ID | 37163 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
