69 Forlin PES 2010
| Name | Forlin |
|---|---|
| Full Name | Juan Forlín |
| ID | 38287 |
| Nationality | Argentina |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
73
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
79
Header
79
Jump
76
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Forlin |
|---|---|
| Full Name | Juan Forlín |
| ID | 38287 |
| Nationality | Argentina |
| Club | R.C.D. Espanyol |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
