77 Fred PES 2008
| Name | Fred |
|---|---|
| ID | 9144 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | Brazil |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
26
Defence
86
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
86
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
82
Shot Power
86
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
71
Swerve
82
Header
72
Jump
78
Technique
90
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Fred |
|---|---|
| ID | 9144 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | Brazil |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

