76 Fred PES 2009
| Name | Fred |
|---|---|
| ID | 9144 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
26
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
70
Acceleration
77
Response
70
Agility
77
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
82
Shot Power
86
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
71
Swerve
79
Header
72
Jump
78
Technique
90
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
| Name | Fred |
|---|---|
| ID | 9144 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
