68 Fythoradis PES 2010
| Name | Fythoradis |
|---|---|
| ID | 53801 |
| Nationality | Greece |
| Club | Marchidegna |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
74
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
76
Shot Power
74
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
57
Swerve
72
Header
74
Jump
82
Technique
76
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
| Name | Fythoradis |
|---|---|
| ID | 53801 |
| Nationality | Greece |
| Club | Marchidegna |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
