66 G. Siqueira PES 2009
| Name | G. Siqueira |
|---|---|
| Full Name | Guilherme Siqueira |
| ID | 33952 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
51
Defence
74
Body Balance
71
Stamina
81
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
76
Agility
81
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
79
Swerve
63
Header
75
Jump
80
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | G. Siqueira |
|---|---|
| Full Name | Guilherme Siqueira |
| ID | 33952 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players