66 G. Siqueira PES 2010
| Name | G. Siqueira |
|---|---|
| Full Name | Guilherme Siqueira |
| ID | 33952 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 86 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
56
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
79
Swerve
65
Header
75
Jump
78
Technique
70
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | G. Siqueira |
|---|---|
| Full Name | Guilherme Siqueira |
| ID | 33952 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 86 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
