67 Gabi PES 2008
| Name | Gabi |
|---|---|
| Full Name | Gabi |
| ID | 7303 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
63
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
72
Swerve
66
Header
75
Jump
75
Technique
68
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
| Name | Gabi |
|---|---|
| Full Name | Gabi |
| ID | 7303 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
