70 Gabi PES 2010
| Name | Gabi |
|---|---|
| Full Name | Gabi |
| ID | 7303 |
| Nationality | Spain |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
63
Defence
74
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
78
Shot Power
69
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
72
Swerve
66
Header
75
Jump
78
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Gabi |
|---|---|
| Full Name | Gabi |
| ID | 7303 |
| Nationality | Spain |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
