58 Gameiro PES 2008
| Name | Gameiro |
|---|---|
| Full Name | Kévin Gameiro |
| ID | 30323 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
37
Defence
64
Body Balance
82
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
70
Agility
68
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
80
Jump
70
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Gameiro |
|---|---|
| Full Name | Kévin Gameiro |
| ID | 30323 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
