67 Gameiro PES 2010
| Name | Gameiro |
|---|---|
| Full Name | Kévin Gameiro |
| ID | 30323 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
37
Defence
70
Body Balance
83
Stamina
75
Top Speed
84
Acceleration
89
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
74
Shot Power
83
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
72
Header
80
Jump
79
Technique
82
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Gameiro |
|---|---|
| Full Name | Kévin Gameiro |
| ID | 30323 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
