74 Goltz (M. Gómez) PES 2008
| Name | Goltz |
|---|---|
| Real Name | M. Gómez |
| Full Name | Mario Gómez |
| ID | 74877 |
| Real ID | 9341 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
37
Defence
85
Body Balance
87
Stamina
79
Top Speed
82
Acceleration
76
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
81
Shot Power
79
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
53
Swerve
76
Header
71
Jump
77
Technique
82
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Goltz |
|---|---|
| Real Name | M. Gómez |
| Full Name | Mario Gómez |
| ID | 74877 |
| Real ID | 9341 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
