78 Mario Gomez PES 2010
| Name | Mario Gomez |
|---|---|
| Full Name | Mario Gómez |
| ID | 9341 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
37
Defence
85
Body Balance
78
Stamina
87
Top Speed
82
Acceleration
76
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
81
Shot Power
82
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
53
Swerve
76
Header
71
Jump
77
Technique
82
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- P15 Goal Poacher
| Name | Mario Gomez |
|---|---|
| Full Name | Mario Gómez |
| ID | 9341 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
