77 Gomis PES 2010
| Name | Gomis |
|---|---|
| Full Name | Bafétimbi Gomis |
| ID | 8707 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
30
Defence
86
Body Balance
72
Stamina
85
Top Speed
74
Acceleration
71
Response
68
Agility
76
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
85
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
80
Header
82
Jump
71
Technique
84
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Gomis |
|---|---|
| Full Name | Bafétimbi Gomis |
| ID | 8707 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
