71 Goreux PES 2009
| Name | Goreux |
|---|---|
| Full Name | Reginal Goreux |
| ID | 37997 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
57
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
73
Header
80
Jump
76
Technique
77
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Goreux |
|---|---|
| Full Name | Reginal Goreux |
| ID | 37997 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
