69 Goreux PES 2010
| Name | Goreux |
|---|---|
| Full Name | Reginal Goreux |
| ID | 37997 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
64
Defence
83
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
78
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
75
Header
80
Jump
75
Technique
65
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Goreux |
|---|---|
| Full Name | Reginal Goreux |
| ID | 37997 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Standard de Liège |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
