78 Gutimacci PES 2009
| Name | Gutimacci |
|---|---|
| ID | 95928 |
| Real ID | 30392 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 141 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
38
Defence
84
Body Balance
82
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
81
Response
72
Agility
76
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
80
Shot Power
78
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
61
Swerve
80
Header
86
Jump
80
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
- Side
- Outside of the Boot
- Sliding Tackle
| Name | Gutimacci |
|---|---|
| ID | 95928 |
| Real ID | 30392 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 141 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
